Тимбъруулвс изпревариха Уориърс със 114-110 и достигнаха рекорд за сезона с 21 тройки
AP News | 2024-03-25 | 03:48:19

МИНЕАПОЛИС (AP) — Антъни Едуардс вкара 23 точки и направи 3 от 4 наказателни удара в последните 12 секунди за Минесота Тимбъруулвс в Победа със 114-110 над Голдън Стейт Уориърс в неделя вечерта.

Наз Рийд имаше 20 точки и рекордните за сезона 12 борби, а Руди Гобер добави 17 точки и 12 борби за Вълците, които се изравниха най-добрият им сезон с 21 отбелязани тройки.

Стеф Къри вкара 31 точки за Уориърс, но пропусна изравнителния опит за 3 точки с 1:27 преди края. Гобер реализира и двете наказателни удара в другия край за преднина от пет точки.

След като отскочи принудена тройка от Едуардс с 22,6 секунди до края, Къри взе отскоката докрай за подреждане, което намали преднината до едно. Но Едуардс беше фаулиран и отправи два фаул удара. След това той отби пропуснатата тройка на Клей Томпсън от крилото.

Майк Конли добави 14 точки и седем асистенции за Вълците (49-22), които изостават с един мач от Денвър (50-21) в надпреварата в Западната конференция и половин мач от Оклахома Сити (49-21). Нъгетс надминаха Тъндър, който загуби от Милуоки в неделя.

Уориърс водеха с 12 точки през първото полувреме и 54-46 на паузата, но с най-резултатния стрелец по 3 точки в историята на НБА от другата страна в Къри, Уулвс започнаха външна стрелба показване в знак на почит.

Тъй като Къри почиваше в края на третата четвърт и в началото на четвъртата, резервите изнесоха Вълците на вълната си назад в предни позиции с плюс-12 разтягане. Никейл Александър-Уокър отбеляза три тройки по време на това бягане.

Това беше единственото посещение на Голдън Стейт в Минесота този сезон, което даде на двата отбора повече от четири месеца да се охладят от последователните мачове, спечелени от Вълците в Сан Франциско, във втория от които Дреймънд Грийн беше изгонен в началните минути за поставяне Gobert в хедлок.

Уориърс (36-34) бяха засрамени от липсата на усилия при загубата с 12 точки от Индиана у дома в петък, като все още се опитваха да се окажат със своето задържане на 10-то място в Западната конференция за последното място за игра в несигурна позиция с нарастващия Хюстън (35-35) един мач зад тях.

Това беше окуражаващ отговор, започвайки пътуване от пет мача за осем дни, но финалът не издържа на старта.

Вълците имаха осем загуби в първите си 17 притежания за по-малко от осем минути и те поставиха сезонно дъно с 18 точки през първата четвърт, но Рийд отново се притече на помощ.

Любимецът на феновете, който зарадва публиката на Target Center с 18 точки в нощта на раздаване на плажни кърпи в петък при решителна победа над Кливланд, направи първите си пет опита от диапазона от 3 точки, за да стабилизира атака, която иначе беше нестандартен с хаотични дрибъли, неудобно разстояние и объркани топки.

Рийд отбелязва средно 14,6 точки в 15 мача в кариерата си срещу Уориърс, вторият най-висок резултат в кариерата му срещу всеки друг отбор от НБА.

Warriors: Посетете Маями във вторник.

Timberwolves: Домакин на Детройт в сряда.